Otwórz menu

Ubezpieczenia pracownicze grupowe Olsztyn

Ubezpieczenia pracownicze grupowe

Wśród benefitów oferowanych pracownikom przez pracodawców, do najpopularniejszych należy ubezpieczenie zbiorowe na życie i zdrowie – i nie bez powodu. Dzięki większej liczbie osób opłacających składkę, jej wysokość może być niższa a warunki ubezpieczenia bardzo atrakcyjne.

Pracownicy chętniej wybierają na miejsce zatrudnienia firmy, które poprzez oferowanie ubezpieczenia grupowego pokazują troskę o kadrę. Korzyści są zatem obopólne. 

Czym różni się ubezpieczenie grupowe od indywidualnego?

Ubezpieczenie grupowe może być wykupione wyłącznie przez pracodawcę lub przez szkołę. Nie ma obowiązku przystępowania do niego, ale pracownicy najczęściej decydują się na opłacanie polisy, ze względu na atrakcyjną wysokość składek oraz zabezpieczenie finansowe na wypadek choroby, rehabilitacji lub śmierci.

Ze względu na charakter, ubezpieczenie grupowe nie jest tak elastyczne jak indywidualne. Poszczególni pracownicy nie mają możliwości personalizacji warunków polisy. Dlatego istotne jest rozpoznanie potrzeb kadry przez pracodawców i dobranie najbardziej odpowiedniego wariantu po konsultacji z agentem.

Ponadto ubezpieczenia grupowe opiewają najczęściej na niższe sumy niż polisy indywidualne – a zatem w przypadku zaistnienia niepożądanych okoliczności, wypłata w ramach ubezpieczenia grupowego będzie niższa niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego.

Jakie sytuacje obejmuje ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczeniu podlega życie i zdrowie pracownika. Na wypłatę może więc liczyć rodzina w przypadku śmierci osoby objętej polisą. Sam ubezpieczony otrzyma pieniądze jeśli zachoruje lub ulegnie wypadkowi i będzie z tej przyczyny niezdolny do pracy.

W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, polisa obejmować może różne okoliczności – np. wypłata za każdy dzień choroby lub pobytu w szpitalu, pokrycie całości lub części kosztów rehabilitacji czy zakupu leków czy też wypłata dla kobiety, która urodziła dziecko.

Przeczytaj uważnie zakres polisy oferowanej przez pracodawcę aby zadecydować, czy nie warto ponadto ubezpieczyć się indywidualnie.

Masz pytania na temat ubezpieczeń?

Skontaktuj się z nami

phone

Zadzwoń do nas i zapytaj o ubezpieczenie

tel. 123 456 789

envelope

Napisz do nas w sprawie ubezpieczenia

kontakt@ubezpieczenia-olsztyn.pl

map

Odwiedź nasze biuro ubezpieczeń

ul. Kopernika 1023, 10-900 Olsztyn

Zamknij menu