Otwórz menu

Ubezpieczenia na życie i zdrowie Olsztyn

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

Ubezpieczamy to, co jest dla nas cenne i czego utrata wiązałaby się ze znacznymi komplikacjami. Nic więc dziwnego, że sporym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia na życie i zdrowie – wartości niezaprzeczalnie najważniejsze. Co warto wiedzieć zawierając ubezpieczenie na życie? W jakim zakresie pomocne jest ubezpieczenie na zdrowie? Czy warto w nie zainwestować?

Co daje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest jedyną polisą zawieraną nie z myślą o samym ubezpieczonym, ale o jego bliskich. Gwarantuje ono wypłatę określonej sumy osobom uposażonym w przypadku śmierci właściciela polisy.

Ubezpieczony dokonuje comiesięcznych wpłat, zaś ubezpieczyciel zobowiązuje się do przekazania wskazanej w umowie sumy uposażonym, jeśli dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia objętego warunkami tej umowy (np. śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego czy w konsekwencji nagłego zatrzymania krążenia).

Na życie można się ubezpieczyć indywidualnie lub grupowo (najczęściej w zakładzie pracy). Część towarzystw ubezpieczeń oferuje także ubezpieczenia rodzinne, obejmujące kilka osób.

Wysokość składki zależy od kilku czynników, takich jak wiek ubezpieczonego, jego stan zdrowia, rodzaj wykonywanej pracy czy wysokość wypłacanego świadczenia. Jest ona ustalana indywidualnie z konsultantem.

Czy warto wykupić ubezpieczenie na zdrowie?

Zasadność opłacania dodatkowego ubezpieczenia na zdrowie może budzić wątpliwości – przecież każda osoba pracująca czy ucząca się jest objęta darmową pomocą medyczną w ramach NFZ. O tym, jak sytuacja wygląda w rzeczywistości, przekonała się większość klientów państwowej służby zdrowia. Na badania czy zabiegi czeka się całymi miesiącami a za wiele z nich i tak trzeba płacić z własnej ręki, podobnie jak za drogie leki i pomoce medyczne.

Ubezpieczenie zdrowotne pozwala zniwelować sporą część tych problemów. W zależności od wybranego wariantu, ubezpieczyciel może pokryć koszt leczenia i rehabilitacji, zrekompensować straty finansowe poniesione w związku z niemożnością wykonywania pracy zawodowej, sfinansować wykupienie recept (w tym szczepionek) itp. O wysokości składki oraz zakresie ubezpieczenia decydujemy w trakcie indywidualnych konsultacji.

Masz pytania na temat ubezpieczeń?

Skontaktuj się z nami

phone

Zadzwoń do nas i zapytaj o ubezpieczenie

tel. 123 456 789

envelope

Napisz do nas w sprawie ubezpieczenia

kontakt@ubezpieczenia-olsztyn.pl

map

Odwiedź nasze biuro ubezpieczeń

ul. Kopernika 1023, 10-900 Olsztyn

Zamknij menu