Otwórz menu

Ubezpieczenia mieszkania i domu Olsztyn

Ubezpieczenia domów i mieszkań

Dom to miejsce, w którym czujemy się najbezpieczniej a zakup nieruchomości jest najczęściej największym wydatkiem w życiu. Dlatego właśnie tak istotne jest zabezpieczenie mieszkania na wypadek niespodziewanych i niepożądanych wydarzeń losowych. Dzięki odpowiednio dobranemu ubezpieczeniu zyskujemy spokój – wypłata z polisy pozwoli przetrwać nawet najcięższe chwile. 

Od czego można ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania może obejmować różne elementy nieruchomości, a także szereg zdarzeń losowych. Podczas rozmowy agent pomoże dobrać optymalną opcję.

Ochroną można objąć m.in. elementy stałe domu czy mieszkania, takie jak mury i ściany, ale także instalacje – np. na wypadek zniszczenia w wyniku katastrof naturalnych czy na skutek nieprawidłowości w wykonaniu. Osobno możemy także ubezpieczyć elementy szklane – w tym zarówno okna, jak i lustra a nawet blaty, takie jak płyta indukcyjna. Dodatkowo polisa objąć może całe wyposażenie mieszkania – od mebli, poprzez sprzęty i dekoracje, aż po ubrania, biżuterię czy artykuły kolekcjonerskie. Istnieje także opcja ubezpieczenia sprzętów znajdujących się na terenie posesji we wnętrzu nie należącym do samego domu – np. w garażu czy w budynku gospodarczym. Specjalną polisę przewidziano nawet dla zwierząt domowych.

Dzięki ubezpieczeniu domu, w zależności od wybranego wariantu, snu z powiek nie będą spędzać nam np. klęski żywiołowe (np. powodzie, pożary, wichury, śnieżyce), awarie instalacji i urządzeń (pożar elektryczności, zepsuty sprzęt RTV), a także złodzieje i wandale (kradzież i zniszczenie mienia).

Ubezpieczenie nieruchomości na potrzeby banku

Podczas zawierania umowy kredytu hipotecznego, większość banków wymaga ubezpieczenia nieruchomości, której dotyczy kredyt. Ma to na celu zabezpieczenie interesów zarówno banku, jak i kredytobiorcy.

Ubezpieczenie takie musi obejmować cały okres spłaty kredytu. Warto wspomnieć, że następuje cesja praw do odszkodowania – w razie niemożności dalszego spłacania kredytu, wypłata z tytułu wystąpienia którejś z okoliczności objętej polisą, wędruje nie do kredytobiorcy, ale do banku.

Agent pomoże wybrać ubezpieczenie nieruchomości na potrzeby kredytu najkorzystniejsze dla kredytobiorcy.

Masz pytania na temat ubezpieczeń?

Skontaktuj się z nami

phone

Zadzwoń do nas i zapytaj o ubezpieczenie

tel. 123 456 789

envelope

Napisz do nas w sprawie ubezpieczenia

kontakt@ubezpieczenia-olsztyn.pl

map

Odwiedź nasze biuro ubezpieczeń

ul. Kopernika 1023, 10-900 Olsztyn

Zamknij menu