Otwórz menu

Ubezpieczenia komunikacyjne – OC AC Olsztyn

Ubezpieczenia OC i AC 

W większości gospodarstw domowych samochód jest podstawowym środkiem transportu. W przypadku dojazdu do gorzej skomunikowanych miejsc czy w razie konieczności przewiezienia ciężkich rzeczy, także osoby wybierające na co dzień transport publiczny korzystają wówczas z auta. A nawet najsprawniejszym kierowcom może się czasem przydarzyć stłuczka – czy to na skutek chwilowej dekoncentracji, warunków atmosferycznych czy też działań innych użytkowników drogi. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia OC i AC ma zatem ogromne znaczenie, pozwala bowiem zminimalizować stres wynikający z nieprzewidzianej i nieprzyjemnej sytuacji.

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC)

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu, a jego brak wykryty w trakcie kontroli skutkuje nałożeniem mandatu oraz zakazem korzystania z nieubezpieczonego pojazdu. Polisa ta daje pewność, że w przypadku spowodowania szkody, sprawca będzie mógł pokryć koszty naprawy czy zadośćuczynienia, najczęściej wielokrotnie przekraczające jego możliwości finansowe. Nie warto zatem liczyć na łut szczęścia i zaniedbywać zakupu OC.

Cena OC zależy od kilku głównych czynników: wieku osoby, na którą zarejestrowany jest pojazd (najczęściej osoba ta jest tożsama z głównym kierowcą), miejscowości zarejestrowania pojazdu (w dużych aglomeracjach ceny są najczęściej wyższe), specyfikacji pojazdu (rok produkcji, pojemność silnika), dotychczasowej historii drogowej (wyższe składki zapłacą osoby, które były sprawcami kolizji), a nawet od sytuacji osobistej (kierowcy w związkach małżeńskich mogą zapłacić mniej niż single).

Ubezpieczenie AC (autocasco) – czy warto wykupić?

Autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ale zdecydowanie nie warto z niego rezygnować. W zależności od wybranego wariantu, polisa pokrywa koszt naprawienia szkody takiej jak uszkodzenie w wyniku zdarzeń losowych, działania sił wyższych, kradzieży i zniszczenia przez osoby trzecie, a nawet tych powstałych na skutek zaniedbań czy nieuwagi samego właściciela pojazdu.

Zakres polisy i wysokość składki ustalana jest indywidualnie podczas spotkania z konsultantem.

Masz pytania na temat ubezpieczeń?

Skontaktuj się z nami

phone

Zadzwoń do nas i zapytaj o ubezpieczenie

tel. 123 456 789

envelope

Napisz do nas w sprawie ubezpieczenia

kontakt@ubezpieczenia-olsztyn.pl

map

Odwiedź nasze biuro ubezpieczeń

ul. Kopernika 1023, 10-900 Olsztyn

Zamknij menu